Friday, February 17, 2012

Heaoluküsitluse vastuste arutamine




Õpilasesinduse ja direktsiooni ümarlaud
8. veebruar 2012

  1. Õpilaste rahuloluküsitlusest selgus, et õpilased peavad kooli tugevusteks järgmisi asju:
·         Hea haridustase
·         Head sportimisvõimalused (erinevad spordiruumid ja pesemisvõimalus)
·         Head ja toredad õpetajad
·         Nooremate õpetajate õpetamismeetodid (mis teevad õpitava huvitavaks) ning nende käitumine ja suhtlemine õpilastega.
·         Sõbralik õhkkond
·         Kooli hea välimus
·         IKT-vahendite kasutamine õppetöös (SMART’id ja sülearvutid)
·         Meediaõpe ja multimeediavahendid
·         Kooli medõde, kes räägib eesti keeles ning on osavõtlik ja sõbralik.
·         Infoteler
·         Koolis palju üritusi
·         Puhvet
·         Võimalus parkida koolihoovis
·         Väliklass (Aga seda võiks tihemini kasutada!)

  1. Õpilaste poolt välja toodud probleemid ning küsimused ja juhtkonna vastused:
·        Suusatunnid – kallis ja koormav ning ajakulukas neile, kes tegelevad aktiivselt teiste treeningutega.
   §  Õpilasesinduse poolt pakutud lahendus: Võiks mööndusi teha neile, kellel on ette näidata treeneri tõend, et tegelevad aktiivselt mõne spordialaga.
   §Juhtkonna kommentaar: Suusatamine on õppekava üks osa. Õppekava on meile riiklikul tasandil ette kirjutatud ja see on meile täitmiseks. Õpetamise aluseks on riiklik õppekava, kus on ainete ja klasside kaupa kirjas, mis peab õpilasele selgeks saama – ka suusatamise erinevad tehnikad on seal sees. Teise treeninguga saab suusatamisest vabastada vaid siis, kui tegeletakse spordiga väga kõrgel tasemel (nt. olümpiaks valmistumine).             

·         Söögivahetund varasemaks (8.c)
             §  Juhtkonna kommentaar: Pakkuda on 9.40

·         Toidu kvaliteet on halvenenud - kartulid kõvad, supi sees on konte, toidu seest leitud karvu, makaronid liiga pehmeks keedetud, toit mage ja üksluine (liiga palju kalatoite), kandikud mustad.
            §  Juhtkonna kommentaar: Neid probleeme on ette tulnud siiski väga harva. Toitlustajatele on ette kirjutatud väga karmid nõuded, millest menüüde koostamisel lähtutakse. Maitsed on erinevad. Kala toiteväärtus on noorele inimesele väga suur ning sealt saab selliseid aineid, mida mujalt toiduainetest ei saa.  Juhtkond suhtleb toitlustajaga nendel teemadel..

·         Sööklas kord käest - trügimine, söövad need, kes ei ole maksnud ja osad võtavad liiga suured portsjonid!
§  Õpilasesinduse pakutud lahendus: Suurendada kontrolli nende üle, kes söövad ja kes mitte, ning sööklas võiks kogu aeg olla mõni õpetaja, kes aitab korda luua või kasutada kiipkoodisüsteemi.
§  Juhtkonna kommentaar: Kui märkad rikkumist, reageeri ja tegutse – tee kaasõpilasele märkus kui ta trügib, käib söömas siis kui pole maksnud või võtab liiga suure portsu! Võtke appi klassijuhataja ning lahendage probleemid klassi tasandil. Kui probleemid jätkuvad, tuleb gümnaasiumi klassijuhatajatel sööklas kontrollimas käia.  Hetkel peab sööklas korda pidama õpetaja Virge Virunurm. Kiipkaardisüsteem on väga kallis ning see on võimalik vaid linna rahade eest, aga hetkel sellist võimalust ei ole. Toiduraha maksmise kohta võib klassijuhataja meeldetuletuse lapsevanemate listi saata!

·         Nädalavahetuseks jäetakse liiga palju õppida.
                      §  Juhtkonna kommentaar: Kui nädalavahetuseks õppida ei anta, siis langeb kogu koormus nädala sisse. Õppekava tuleb täita ning õppimata ei saa midagi jääda. Arvestustööde arvu veerandis/ kursusel vähendati.

·         Arvutiklassi arvutid peaksid olema kiiremad ja korralikumad.
         §  Juhtkonna kommentaar: Tallinna koolide seas oleme kõige paremini arvutitega varustatud kool ja võrreldes teiste riikidega oleme suisa pea jagu üle!

·         Spordisaalide põrandaid tuleks tihemini pesta.
§  Juhtkonna kommentaar: Koristaja, kes neid ruume koristab, on väga korralik ning peseb igal õhtul põrandad puhtaks. Kuna aeroobikasaali ei kasutata nii tihti, siis ei ole vajadust seda ka tihemini pesta. Tuleb lihtsalt õpilastel ka hoolikam olla, et õigeid jalatseid kantakse.

·         Rohkem õppereise.
 §  Juhtkonna kommentaar: Rahalisi ressursse ei ole nii palju. Õppereis peaks olema lastele tasuta või väga väikse raha eest ning seotud õppekavaga. Õppereise tehakse nii palju, kui palju projektide kaudu rahasid saadakse.

·         WC-des ei ole alati seepi ja paberit ja sööklas seepi.
 §  Juhtkonna kommentaar: Kui märkad, et seepi või paberit ei ole, teata juhtkonnale.

·         Kooli esine ja trepp on libedad.
 §  Juhtkonna kommentaar: Paratamatult talvel ongi libe, kuid üldiselt meil ikka pannakse killustikku. Libedus tekib siis kui pinnal liugu lasta, seega kui märkate, et keegi laseb koolitrepil liugu, paluge tal lõpetada ja selgitage, miks see halb on.

·         Vahetundides rohkem tegevusi.
 §  Õpilasesinduse ja juhtkonna kommentaar: Hinda oma aega, kasuta seda targalt, loe näiteks kohustuslikku kirjandust või õpi järgmisteks tundideks. Kevadel peaks valmima ka mängude koridor 0-korrusel, kus on võimalik näiteks lauamänge mängida. Lauamänge on ka erievates klassides ning õpilasesinduse ruumis, kus saab neid mängida – küsi võtit huvijuhilt!

·         Põhikoolile rohkem pidusid ja õhtusi üritusi ning klassidevahelisi võistlusi.
 §  Õpilasesinduse kommentaar: Ootame initsiatiivi ja tegutsemisvalmidust ning konkreetsemaid soove ja ettepanekuid!

·         Jaotada tunde päevade vahel võrdsemalt (9.b). 
               §   Juhtkonna kommentaar: Õppealajuhataja on kursis probleemiga. Kahjuks ei õnnestu paremat tunniplaani teha, sest 9. klasside keelte valik on keeruline – üle kolme klassi.

·         Vahetusjalatsite kontroll teha jälle, sest kõik ei vaheta jalatseid.
 §  Juhtkonna kommentaar: Teeme kontrolli!

·         Tuleks keskenduda ka nõrgematele õpilastele (9.a).
 §  Juhtkonna kommentaar: Palun probleemi kohta täpsustusi!

·         Osad klassid on külmad.
 §  Juhtkonna kommentaar: Jälgige, et aknad ei oleks lahti ja radiaatorid ei ole maha keeratud.

·         Puudumiste kontroll on liiga range. Rohkem võiks lubada ema tõendiga puududa  (10.c, 11.b, 11.a). Miks 11.b klassil on erinevad puudumisreeglid?
 §  Juhtkonna kommentaar: Haridusameti seisukoht on, et puududa võib ainult arstitõendiga. Arst kirjutab tõendi siis kui teda on eelnevalt teavitatud, et laps on haige, mitte pärast tagant järele. Puudumine ja õpitulemused on otseselt seotud – mida vähem puudute, seda paremad on õpitulemused!

·         Õpilastele ka WIFI kasutamise võimalus, sest arvutiklassi ei mahu nii palju.
 §  Juhtkonna kommentaar: Internetti vajatakse eelkõige õppetööks. Elion on meie koolile andnud piiratud arv IP-aadresse ja kui kõik õpilased saaksid ka wifisse, siis saab see arv väga kiiresti täis ja õpetajad ega arvutiklassi arvutid ei pääse enam internetti. Kui hinnad langevad, on tulevikus võimalus soetada üks ruuter, mis võimaldaks kõikidel wifisse. Mõne aasta pärast ehk õnnestub.

·         Jalgpalliväljaku muru vahetus.
 §  Juhtkonna kommentaar: Kuna see nõuab väga suuri rahalisi ressursse, siis hetkel ei ole võimalik. Loodame, et mingil ajal kui Spordi- ja Noorsooametil on rohkem rahasid, on see võimalik.

·         Vähem vabu tunde (10.b)
 §  Juhtkonna kommentaar: Selle probleemi põhjustab olukord, kui on palju valikaineid. On valida kas vähe valikaineid ja vähem vabu tunde või palju valikaineid ja rohkem vabu tunde.


·         Valikainete nimekirja lisada ainult need, mida tohib valida. Õpetajad ei tohiks survestada õpilaste valikuid. Rohkem valikaineid gümnaasiumis.
    §  Juhtkonna kommentaar: Enam seda probleemi ei ole, sest sellest aastast toimus valik interneti teel ja valikut ei saanud kõiutada.

·         Tüdrukute kehalise garderoobi WC-s ei ole prill-lauda ja 1. korruse ning kehalise garderoobide WC-d haisevad.
 §  Õpilasesinduse kommentaar: Hakkame tegema teavitustööd, et WC-d püsiks puhtana.
 §  Juhtkonna kommenraat: Hoidke WC-d puhtana! Prilllaud pannakse.

·         Garderoobe tuleks õhutada.
 §  Juhtkonna kommentaar: Räägitakse sel teemal! Püütakse lahendada.

·         Probleemid õpetajatega.
 §  Juhtkonna kommentaar: Kui on probleem, siis tuleb sellest kohe ja konkreetselt rääkida.

·         Kursusehinnete parandamine alles suvel.
    §  Juhtkonna kommentaar: Parandamine on nii massiliseks läinud, et õpetajad ei jõua enam tegeleda mitmete kursuste asjadega korraga... Eelnev olukord oli meie headus, aga õpilaste suhtumine on selle tõttu veel halvemaks läinud ja paratamatult - õpilased on seda laisemad, mida laisemad neil lastakse teha. Kui oled hädas (haigused, kooli esindamine spordivõistlustel), tule palu pikendust õppealajuhatajalt.

Friday, February 3, 2012

Sõprusturniir korvpallis

Täna toimusid koolis õpilasesinduse liikme Karl Sander Kase eestvedamisel korvpallivõistlused.

Esindatud olid:
  1. Õpetajad-Meelis Rum, Indrek Jalas, Raivo Kelp, Mait Murs, Imre Anton ning lisaväed Märt Sikkam ja Margo Liivand.






  2. 
  3. Vilistlased-Reino Hürünen, Rasmus Veideman, Tanel Printsmann, Robert Rähn, Rain Koldits, Rene Koldits, Raul Roosna ja Kaspar Maripuu.








   3. Õpilased-Madis Kask, Mihkel Kihulane, Peeter Kibe, Lauri Jõeäär, Martin Roosna, Mihkel Kask ja     Karl Sander Kase.












Esialgu kogunes võimlasse palju pealtvaatajaid nii õpilasi kui ka õpetajaid. Esimese mängu ajal oli kohtunik meie kooli direktor Jaan Paas, kes on aastaid tegelenud korvpalliga. Platsil võis mängimas näha vendi  rivaalidena ja ka ühiselt samas meeskonnas.






Õpetajate ja õpilaste vaheline mäng algas ühepoolselt. Noorte poiste visked ei tabanud korvi ja kiirelt jäädi kaotusseisu. Esimesel kolmandikul paistsid õpetajate poolelt silma Mait Murs, kes suutis tabada igast asendist ja igalt positsioonilt ning Indrek Jalas, kelle aktiivne kaitsetöö ja head liikumised valmistasid õpilastele suurt peavalu. Teisel kolmandikul hakkasid ka vastased oma mängu leidma ja võisteldi kui võrdne võrdsega. Imre Anton püüdis publiku tähelepanu kiirete sööstudega ja Mihkel Kihulane vedas noori edasi. Viimasel kolmandikul oli näha, et õpetajad on juba väsimas, ent kindel edumaa oli juba sisse mängitud ja kontrarünnakutel oldi jätkuvalt teravad. Alguse kohmakus maksis õpilastele kätte ja lõpptulemuseks jäi 70:48 pedagoogidele.








Pärast lühikest pausi astusid väljakule vilistlased, et võtta mõõtu õpetajatega. Esimestel minutitel oli juba näha, et eelnev mäng oli veel jalgades ning mitme kiire sööstuga tegid vilistlased 15:5 vahespurdi. Vastased leidsid aga minutite möödudes taas oma viskekindluse ja kümnepunktiline vahe püsis esimese kolmandiku lõpuni. Pedagoogid tahtsid mängu tempot alla tõmmata, sest vastupidavuse poolelt jäädi teisele võistkonnale märgatavalt alla. Mait Murs üritas jätkata nii nagu õpilaste vastu, aga kahjuks ei suutnud ta sama kindlat visketabavust hoida. Teine kehalise kasvatuse õpetaja Meelis Rum võitles aga hingega ja korjas rünnak rünnaku järel lauapalle. Viimast kolmandikku alustati 9-punktilises kaotusseisus, aga kaksikud Rain ja Rene viisid oma tiimi kohe alguses püüdmatusse kaugusesse. Vaatamata lõppseisule 50:36 võivad õpetajad pea püsti mööda koolimaja ringi jalutada.









Sõprusturniiri viimane kohtumine toimus õpilaste ja vilistlaste vahel. Noored soovisid turniiri positiivse meeleoluga lõpetada ja seetõttu anti endast kõik. Alguses läks täpselt nii nagu ka õpetajate vastu-jäädi kaotusseisu, sest ei suudetud laupalle võita. Teisel kolmandikul tehti aga kaks vahetust ja mäng elavnes tunduvalt. Noortest paistis silma Mihkel Kihulane, kes tabas mitu kolmepunktiviset järjest ja tegi kõik, et võit võtta. Vahe vähenes, kuid suurem kogemustepagas hoidis vilistlased siiski ees. Otsustaval perioodil oli näha, et kunagised õpilased on võidus kindlad ja seetõttu mängiti rahulikult aga kindlalt. Lõpp osutus üpriski sündmustevaeseks ja tänu teravatele vasturünnakutele läksid külalised oma teed. Lõpptulemusega võis aga rahule jääda, sest mängupilt oli ilus vaatamata suurele punktivahele. Seis jäi esikoha võitnud vilistlaste rõõmuks 71: 45.








Auhinnaks oli hommikul Pagaripoistes valmistatud kringel. Osavõtjad paistsid võistlusega rahul olevat ning vilistlased avaldasid soovi veel taolistest üritustest osa võtta.




Veidi rohkem pilte leiab siit:  http://public.fotki.com/TeeleH/kooli-korvpallivist/



Tekst: Teele ja Karl Sander
Pildid: Teele